O nas

Pierwszą produkcję i sprzedaż reprintów dawnych map, planów i rycin rozpoczęliśmy pod koniec 2009 r. Sercem naszej kolekcji są reprinty najbardziej interesujących i dekoracyjnych map stworzonych przez słynnych europejskich kartografów i wydawców, takich jak Abraham Ortelius, rodziny Hondius i Blaeu, Mathias Seutter i wielu innych.

Obecnie posiadamy w ofercie ponad 40 pozycji w tym mapy kosmosu, mapy świata, mapy kontynentów, regionów i krajów oraz panoramy miast.

Nasza oferta jest stopniowo rozszerzana o pozycje wybrane z posiadanych przez nas wielu oryginałów i skanów.

Reprinty są drukowane techniką offsetową na papierach dekoracyjnych. Podczas druku reprinty są dodatkowo zabezpieczane przeciw wycieraniu i blaknięciu.

Podstawową formą dostawy są reprinty map i panoramy miast zrolowane i zapakowane w tubach z przezroczystego polietylenu. Plany miast dostarczamy zrolowane - w tubach lub złożone - w kopertach.

Dostarczamy także mapy i panoramy oprawione w klasycznej ciemno-orzechowej ramie z pozłacaną ramką i wąskim passe-partout o rozmiarach zewnętrznych do 69 x 60 cm. Ramy mogą też posiadać w narożnikach cztery duże mosiężne rozety.